Aktuálně z mateřské školy - Mateřská škola Vlkava

Mateřská škola Vlkava

Aktuálně z mateřské školy

• Vážení rodiče, z důvodu uzavření mateřské školy ruším zasílání plateb školného a stravného od měsíce dubna do odvolání. Zrušte prosím své trvalé příkazy. Pokud přeci jen platbu k 15.dubnu zašlete, bude Vám vrácena zpět na účet. O výši platby v měsíci květnu Vás budu informovat.
  • Vážení rodiče,
Mateřská škola Vlkava je stále s Vámi a ráda by Vám zůstala oporou i v těchto nepříznivých dnech, kdy se strachujeme o zdraví své i svých blízkých. Víme, že děti tuto atmosféru a strach rodičů podvědomě nasávají jako houby a vypořádávají se s tím po svém. Vám se může zdát, že „zlobí“, ale je to jen jejich vnitřní nepohoda, která pramení z vnímání svého okolí.
Na mail Vám zašlu odkazy na zajímavé dětské stránky, pracovní listy a grafomotorické listy k vytištění, básničky, písničky i náměty na tvoření.
Doporučuji, abyste dětem čas strávený před TV nebo PC měřili dle dohodnutých pravidel. Například nastavte čas na budíku a až zazvoní, děti budou vědět, že začíná jiná zábava. Hrajte společně společenské hry, čtěte si, skládejte s nimi puzzle, stavte z kostek nebo jiných konstruktivních stavebnic. Najděte si prostor na rozehrání námětových her – děti Vám mohou pomoci v kuchyni, v dílně, na zahradě… a rázem máte hru „Na kuchaře“; „Na maminku“; „Na zahradníka“; „Na montéra“… To vše je velmi přínosné pro jejich přirozený vývoj a rozvoj všech potřebných kompetencí. A hlavně, nezapomeňte na denní dávku čerstvého vzduchu v souladu s doporučením vlády ČR. Nejbezpečnější je vlastní zahrada a kdo nemá, tak procházky do lesa. Tam budete sami a je zde spousta možností, jak své děti zabavit – tvoření mechových domečků v kořenech stromů s využitím přírodnin; sestavování obrazců z nasbíraných přírodnin; slalom mezi stromy; vyhledávání a pojmenování zvířecích stop…
Rodičům také nabízím možnost vyzvednutí pracovních sešitů, se kterými děti pracují v mateřské škole. Pracovní sešity jsou určeny pro všechny děti. Zítra 25.3.2020 si je můžete vyzvednout v budově mateřské školy a to od 8.00hod do 13.00hod. Pokud Vám tento den nebo čas nevyhovuje, domluvte si individuální termín telefonicky nebo mailem. Děkuji.
Věřte, že tato doba má i svou pozitivní stránku a tou je čas strávený se svými dětmi.

MŠ Vlkava

Za Školou 87, Čachovice