Aktuálně z mateřské školy - Mateřská škola Vlkava

Aktuálně z mateřské školy

Vážení rodiče,
  • DO MATEŘSKÉ ŠKOLY NEPATŘÍ DĚTI, KTERÉ VYKAZUJÍ ZNÁMKY ONEMOCNĚNÍ.
  • PŘINESTE SVÝM DĚTEM DO MATEŘSKÉ ŠKOLY POTŘEBNÉ VĚCI DLE SEZNAMU A VŠE PŘIZPŮSOBTE JARNÍMU POČASÍ. NEZAPOMEŇTE DĚTEM VŠE PODEPSAT NEBO OZNAČIT ZNAČKOU. DĚKUJI ZA POCHOPENÍ.
  • Vzhledem k teplému počasí je třeba přizpůsobit oblečení dětí. Zimní kombinézy, palčáky atp. není nutné ponechávat v šatně. Prosím rodiče, aby prohlédli dětem oblečení, které mají v šatně. Děkuji.
  • Fotbalová akademie se může konat v tělocvičně nebo na víceúčelovém hřišti. Prosíme rodiče o VHODNOU ČISTOU PEVNOU SPORTOVNÍ OBUV, nejlépe s bílou podrážkou. V bačkůrkách se dětem špatně sportuje a nelze zajistit bezpečnost. Děkujeme za spolupráci.
  • Budeme brzy využívat „Dopravní cyklostesku“, prosím rodiče, aby dětem přinesli cyklistickou helmu do mateřské školy. Můžete ji každý den odnášet domů nebo ponechat v šatně. Děkujeme.
  • Dne 26.4.2024 se koná ČARODĚJNICKÝ REJ Prosíme rodiče, aby dětem zajistili převleky s čarodějnickou tematikou na tento den. Na odpolední čarování zveme rodiče a kamarády.
  • NEVPOUŠTĚJTE DO MŠ CIZÍ OSOBY ANI JINÉHO RODIČE i když vám sdělí, že má domluvenou návštěvu, zapomněl si čip atp. Ztrátu nebo nefunkční čip nahlaste ihned paní učitelce. KAŽDÝ VSTUPUJE DO MŠ SAMOSTATNĚ, otevírá si vlastním čipem nebo zazvoní, myslete prosím vždy na bezpečnost dětí i zaměstnanců. Poučte osoby, které nepravidelně vyzvedávají vaše dítě, o provozu mateřské školy a o používání čipů při vstupu i odchodu, aby nedocházelo ke spuštění alarmu.
  • SLEDUJTE pravidelně webové stránky mateřské školy, e-mail a nástěnky u vchodu, kde vás informujeme o veškerém dění v mateřské škole. Děkujeme za pochopení.
  • EKOLOGICKÁ LIKVIDACE – pomozte zlepšit prostředí kolem nás.
  • V MATEŘSKÉ ŠKOLE MŮŽETE LIKVIDOVAT:
    - do boxu v šatně školy elektroodpad včetně baterií
    - do kontejneru u zadního vchodu textil, obuv, hračky (v případě plného kontejneru můžete předat přímo v mateřské škole) a do označené popelnice u zadního vchodu hliníkové obaly
    - použitý olej a tuk z domácnosti můžete přímo vhodit v plastové uzavřené nádobě do označené popelnice u zadního vchodu nebo přinést v jakékoli nádobě do mateřské školy. NEZAPOMEŇTE, ŽE TUK ZE SMAŽENÝCH ŘÍZKŮ, Z KAPRA NEBO OLEJOVEK DO DOMOVNÍHO ODPADU ANI KANALIZACE NEPATŘÍ!!!

Šlehaný tvaroh, banketka, čaj, mléko, ovoce

Polévka: Brokolicová s vajíčkem
Kuřecí čína, jasmínová rýže

Tmavý toust s tuňákovou pomazánkou, čaj, mléko, zelenina