Zapojení MŠ do projektů - Mateřská škola Vlkava

Zapojení MŠ do projektů

• Celé Česko čte dětem
  • Naše výrobky

Celostátní projekt ,,Celé Česko čte dětem“ - tato osvětová a mediální kampaň, největší svého druhu v České republice, se zaměřuje na podporu čtenářské gramotnosti dětí, ale také na propagaci hodnotné literatury a budování pevných vazeb v rodině prostřednictvím společného čtení. Dětem čteme 20 minut denně v době odpoledního klidu a i nadále budeme pokračovat s předčítáním pohádek žáky základní školy i „kouzelné babičky“. Jako součást projektu zařazujeme návštěvu městské knihovny v Nymburce s doprovodným programem a dle možností se zúčastňujeme „Týdne čtení dětem“.

• Škola plná zdraví
  • Naše výrobky
    Myšlenka projektu ŠKOLA PLNÁ ZDRAVÍ - spolupráce s jídelnami MŠ a ZŠ s cílem zvýšit kvantitu i kvalitu konzumace zeleniny u jejich strávníků – zvláště dětí, protože významná část dětské populace je ohrožena nadváhou a obezitou. Přirozenou, hravou a nenásilnou formou se snažíme zvýšit oblibu zeleniny a přenesení pozitivního vztahu k zelenině prostřednictvím dětí i do rodiny, což ovlivní konzumaci v celé populaci.

• Zelená škola
  • projekty

Naše škola se zapojila do projektu Zelená škola. Cílem projektu je ochrana životního prostředí zabezpečením zpětného odběru a efektivní recyklace nepotřebných elektrozařízení bezplatně. Tímto projektem chceme také oslovit a zapojit rodiče, děti, ale i všechny obyvatele obce Vlkava. Vysloužilé elektrospotřebiče z domácností a baterie mohou návštěvníci školy jednoduše odkládat do sběrného boxu, který je umístěn v chodbě školy.

• EVVO - Environmentální výchova, vzdělání a osvěta
  • projekty

SSEV Pavučina je organizací poskytujících služby v oblasti ekologické - environmentální výchovy. Mateřská škola Vlkava je zařazena do sítě mateřských škol se zájmem o ekologickou výchovu „Mrkvička“ a zařazuje pravidelně programy zaměřené na environmentální výchovu.

Sladký loupák, ovocná kapsička, čaj

Polévka: Kedlubnový krém
Rozlítaný ptáček z hovězího masa, houskový knedlík

Dalamánek s lučinou a červenou řepou, čaj, mléko, zelenina